Welcome to the Message Boards Join the conversation! No soliciting or ads, please. Registration is not required but encouraged to get the most out of our community features.
We purchase butterfly pork chops from a local grocery store and make pork chop sandwiches. We always run out. Our local grocery store sell them to us for $1/7 oz. chop and the bun is pennies and I sell them for $3.00 each.
I HAVE SOME LIKE POPCORN-CANDY-CHOCLATE-HOT DOGS-NACHOS-BEEF JERKY-CHIPS AND MORE CHIPS-SAMWICHES-COKES-APPLES-PICKELS-APPLE CIDER MOVIES SOCKS BROWNIES-SWEETS-COOFE -TOYS BUY ONE GET ONE FREE LAZANA-CORNDOGS-WATER-APPLE -ORANGE AND GRAPE JUICE AND MORE...................................................................................................................PLUS THERE ARE ALOT OF DRINKES THAT U CAN MAKE LIKE SOME THAT I PUT ABOVE GIVE SOME OF THE LEFTOVERS TO CHARITY OR HOMELESS PEOPLE THAT ARE ON THE STREET SOP I HOPE EVERYONE AND YOU GIES LIKE MY COMMENT AND I HOPE EVERYONE THAT READS THIS MAKES THERE OWN FOOD AND MAKES A LIST OF FOOD TO FOR OTHER PEOPLE READ TO READ I MEAN AND THATS ALL I ......................................................... HAVE FOR YOU GIES ALL THANK YOU
If you have a business license in your state, there is a national chain called Restaurant Depot. They only sell to restaurants and food businesses. It's worth it to get a membership (free)
well I have one for you.......When you get done with selling all of those pickles.....take the juice and freeze it in little clear containers with lids....about the size of a mouthwash cup for condiments.......we call it a pickle pop and sell it for 50 cents.....we cant keep them....sometimes I actually just throw the pickles away to get the juice